Sultangazi Yangın Sigortası

sultangazi-yangin-sigortasi-acente

Yangın sigortası, bir sigorta poliçe çeşididir ve yangın ihtimali durumunda koruma sağlar. Yangın sigortası, sigorta acentesi tarafından yangın sigortası poliçe sahibine, yangın nedeniyle oluşan mali kaybı karşılamayı hedefler. Bu sigorta türünde, yangın nedeniyle oluşabilecek konut, işyeri, eşyalar ve diğer ürünlerin kayıplarını veya zararını kapsamaktadır.

Yangın sigortaları genel olarak ev, işletme ve diğer gayrimenkuller için temin edilirler. Yangın sigortası poliçesi genel olarak yangın, yıldırım, patlamalar, infilak durumları, hava taşıtları kazası, yanıcı ve patlayıcı maddeler nedeniyle oluşacak olumsuz hadiselere karşı teminatlar sağlar. Ayriyeten, yangın sonucu oluşan duman, su hasarları, enkazın kaldırılma maliyetleri gibi mali durumları da kapsayabilir.

Yangın poliçeleri, sigortalı gayrimenkulün ederine ve sigorta poliçesinde belirlenmiş teminat limitine göre primlendirilir. Sigorta poliçesinde belirtilen teminat limitlerine göre, yangın sonucu oluşan maddi kayıp karşılanır.               Müşteri, bir yangın olayı meydana gelmesi durumunda, sigorta poliçe sahibi sigorta şirketine başvurup maddi kaybı bildirir ve gerekli evrakı sunar. Sigorta şirketi, kaybın poliçe kapsamında olduğuna onay vermesi durumunda, hasarın tümünü veya belirlenen teminatlar dâhilindeki ödenecek ücreti belirler.

Yangın sigortası, birçok ülkede ve Türkiye’de zorunluluğu bulunmayan bir sigorta türüdür ancak ev sahipleri, işyeri sahipleri ve gayrimenkul sahipleri genel olarak yangın ihtimaline karşı korunmak için bu sigortaya sahip olmak ister. Yangın sigortası, gayrimenkul sahiplerine avantaj sağlar ve olası bir yangın durumunda mali zararları telafi etmeye yarar.

Uzman ekibimizle irtibat sağlayarak profesyonel destek alabilir ve tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir