Sultangazi Trafik Sigortası

sultangazi-trafik-sigortaci

Trafik sigortası, taşıtların uğradığı kazalarda meydana gelen maddi hasarları ödemek adına sunulan bir sigorta türüdür. Taşıt sigortası, sürücülerin kusurlu oldukları olaylarda karşı tarafın ve araçlara verilen hasarları teminat altına almakta.

Trafik sigortası genel olarak birçok ülkede zorunlu bir sigortadır. Bu sigorta, trafiğe çıkan her taşıtın sahibi veya geçici kullanıcısı için gerekir. Trafik sigortası poliçesi ile, taşıt sahibi veya sürücünün, kazalar nedeniyle diğer şahıs veya araca verdiği maddi zararları tazmin etmek için teminatlar dâhilinde ödeme yapmasını sağlar.

Trafik sigortası, kazaya karışan araçların tamir ücretini, diğer araçların tamir veya hasar masraflarını ve kazaya karışanların yaralanma durumlarını kapsar. Sigorta şirketlerinin sunduğu poliçenin kapsamı ve tazminat miktarı, sigorta şirketi ve poliçe sahibinin yaptığı sözleşme doğrultusunda seçimlere göre değişebilir.

Trafik sigortası ve kasko sigortası olarak iki farklı şekilde satılmaktadır. Trafik sigortası, diğer taşıtlara ve insanlara verilen zararları karşılarken, kasko araç sahibinin kendi aracına da koruma altına almasını sağlamaktadır.

Trafik sigortası yaptırmak için genellikle sigorta şirketlerine başvurmanız ve bir poliçe düzenletmeniz gerekir. Poliçe primleri, aracınızın cinsi, yaşı, kullanım sıklığı, geçmişte yaşadığınız kazalar ve diğer faktörlere bağlı olarak belirlenir.

Özetlemek gerekirse, trafik sigortası kaza durumlarında araç sahiplerini veya sürücülerin kaza durumlarında oluşabilecek maddi hasarları karşılamak için yapılan bir sigortadır. Yasal zorunluluk olduğu için trafikteki araçların çoğunluğu trafik sigortası poliçesine sahiptir ve sigortası yapılmayan araçlara cezai yaptırımlar vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir