Sultangazi Bireysel Emeklilik

sultangazi-bes

Bireysel emeklilik, belirlenen miktarlarda ücret ödeyerek, gelecek günlerde hayatınızı güvence altına almak ve hayat kalitenizi arttırmak amacıyla tasarrufu teşvik eden bir emeklilik sistemidir. Bireysel emeklilik, kamunun sosyal güvenlik sistemine ek olarak geliştirilmiş bir emeklilik sürecidir.

Bireysel emeklilik, yaşlandığınızda giderlerinizi karşılamaya yardımcı olacak birçok avantaj sunan bir tasarruf yöntemidir. Bireyler, güvenilir acenteler vasıtasıyla bireysel emeklilik planları yaparlar ve emeklilik süresi boyunca devlet katkısıyla beraber düzenli olarak ödeme alırlar. Bu ödemeler, geçmişte ödediği ve talep edilen fonlarda değerlendirilen ücretlerdir.

Bireysel emeklilik fonları, müşterilerini ödemelerini alarak yatırım yaparlar. Bu fonlar; borsa senetleri, tahviller, gayrimenkuller gibi farklı enstrümanlara yatırım yaparlar. Yatırımların getirisi ile beraber emeklilik dönemi boyunca biriken fonun yönetimini sağlanır.

Bireysel emeklilik sistemi, müşterilere vergi avantajı da sunar. Bireysel emeklilik ödemeleri çalıştığınız işyerine bildirdiğiniz takdir vergiden düşülebilir veya çeşitli vergi avantajlarından faydalanılabilir. Ancak resmi olarak emekli olduktan sonra gelirlerden vergi alınır.

Bireysel emeklilik, emeklilik olduktan sonra sosyal ödemelerinin yanı sıra ek gelir sağlamalarına yardımcı olur. Birçok ülke ve sigorta şirketi bireysel emeklilik sistemini kendi özel kanunları veya kuralları ile yürütmektedir. Bu konuda Bal Sigorta olarak bireysel emeklilik hakkında tüm sorularınıza yanıt verecek uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir