Sultangazi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

sultangazi-tamamlayici

Tamamlayıcı sağlık sigortası, devletin (SGK’ nın) sunmuş olduğu kapsamı genişleten ve çok daha avantajlı maliyetlerde sunulan sigorta türüdür. Kamu sigortaları acil durumlar ve bazı temel sağlık hizmetleri için temel bir koruma sağlarken, tamamlayıcı sağlık sigortası ek kapsam ve avantajlar sunmaktadır..

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri, kamu hastanelerinin çok yoğun olması nedeniyle özellikle özel sağlık hizmetlerine ve hastanelere kolay erişimi sağlar. Anlaşmalı özel hastanelerdeki muayene, tedavi, ameliyat veya ilaç maliyetlerini karşılar. Ayrıca, fizik tedavi, diş tedavisi, gözlük gibi ek sağlık hizmetleri için de ek kapsam sağlar. Birçok sigorta şirketi tamamlayıcı sağlık sigortası yapan müşterilerine ücretsiz ek paketler hediye etmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinin kapsamı ve fiyatları sigorta şirketleri arasında farklılık göstermektedir. Poliçenin teminatları ve kapsamı genel olarak müşterilerin ihtiyaçlara ve seçimlerine göre belirlenir. Bazı poliçeler yalnızca belirli bir hastane grubu veya sağlık ağıyla sınırlıdır, diğerleri ise çok daha geniş yelpazede hizmet sunar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi yaptırmak isterseniz dikkatli olmanız gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar, poliçenin kapsamı, ödenecek prim maliyetleri, bekleme süreleri, ödeme planları ve poliçede sunulan hediye paketleri avantajlarıdır. İstediğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesini almadan önce ayrıntılı bir biçimde araştırmak ve farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini kıyaslamak gerekir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, devletin sunmuş olduğu sağlık sigortası hizmetlerinin sunduğu korumayı genişletmek ve ek avantajlar edinmek için tercih edilir. Her müşterinin sağlık sigortası ihtiyaçları farklı olduğundan, riskleri çok iyi düşünerek size en uygun poliçeyi seçmek önemlidir. Sigorta acentemizle iletişime geçerek size en uygun seçeneği belirlemeniz önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir